top of page

Lettre en turc

 

Merci à Hülya Tosun, professeur au Lycée Saint-Joseph de Kadiköy-Istanbul pour la traduction.

Nous sommes liés depuis de nombreuses années avec ce Lycée via un échange annuel, et c'est à leurs côtés que nous avons souhaité nous engager dans un projet d'aide à la reconstruction d'une école dans la région sinistrée à la suite du tremblement de terre du 6 février 2023.

 

 

Sayın Yetkili,

 

Bu yazıyla, geliştirmekte olduğumuz, insani yardım projesi için girişime katkıda bulunmanızı rica ediyoruz. 
 

Kuruluşumuz Liège’deki Saint-Benoit Saint-Servais okulumuz, yıllardan beri birçok yardım etkinliklerine katılmaktadır ve bu etkinliklerde büyük başarılar elde edilmiştir. 
2024 yılında, Eylül sonu-Ekim başında, çok kapsamlı bir etkinlik düzenleyip, tanınmış sporcuların imzalı formaları ve buna benzer eşyaları açık arttırma ile satışa sunacağız.

 

125 yıl önce okulumuzda oluşturulan bir kulüp olan "Standard de Liège" ile işbirliği içinde, 2009, 2013, 2017 ve 2021 yıllarında çeşitli dernekler lehine buna benzer etkinlikler düzenledik:

     « A.S.B.L. Arabel » : Arjantin'de kırsal okullardaki yoksul çocuklarla çalışmakta
   « Iles de Paix » vakfı ile okulumuz tam 50 yıldır işbirliği yapmaktadır 
   « A.S.B.L. La Lumière » : Görme engelli vatandaşlara yardımcı olmakta veya 
   « FS Agoè » : Togo Lomé’de dezavantajlı mahallerden gençlere futbol aracığıyla yardım etmekte.

 

Bu 2024 baskısı için, toplanan fonlar bir yandan, yıllardır bağlantılı olduğumuz okul olan Lycée Saint-Joseph d’Istanbul (Kadiköy) ile işbirliği içinde, Türkiye’de son depremde yıkılan bir okulun yeniden inşasına yardımcı olacak bir proje için kullanılacaktır.
 

Diğer yararlanıcısı, Liège bölgesinde çok sayıda yardım projelerini (Sclessin bölgesi, hastaneler, engelli vatandaşlarla dayanışma) destekleyen Standard de Liège Vakfı olacaktır. 

Sitemiz https://www.maillotssolidaires.com/ günlük olarak güncellenecektir, ancak 2024 baskısı için tüm yararlı bilgilerin yanı sıra önceki  sunumlara bağlantıları da bulabilirsiniz.


Öğrenci ve sporcuların başka ülkelerdeki gençleri mutlu edebilmek için biraraya gelmelerini sağlamak, gerçekleştirebileceğimiz bir hayal. Buna inanıyoruz. Kendinizin veya takımınızın imzalı bir formasını, ya da satışımızda dahil olması muhtemel başka herhangi bir nesne göndererek işbirliğinizle bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

 

Yardım isteğimizi dikkate aldığınız için teşekkür eder, sizden hızlı ve olumlu bir yanıt almayı bekler saygılarımızı sunarız.

 

 

«Maillots Solidaires 2024-Dayanışma Formaları 2024» projenin organizasyon ekibi için,    
Philippe COUNSON

+32 494 93 17 16

Collège St Benoît St Servais, 90C rue Saint-Gilles, 4000 Liège, Belgique

maillotssolidaires@stbenoitstservais.be

http://maillotssolidaires.com/

bottom of page